'French Open': Saimons cīnās gar Hjūitu; Ferers, Raoniča avanss

Lleitons Hjūits spēlē bekhendu savā mačā pret Žilu Simonu 'French Open' pirmās dienas laikā Roland Garros, 2013. gada 26. maijā Parīzē, Francijā. (Getty Images)

Kraukšķīgā vasaras dienā Parīzē 112tūkstFrancijas atklātā čempionāta izdevums sākās mierīgi. Bija daži stostīšanās, bet tad tie, kas gaidīja pārsvaru, to izdarīja. Viens no šiem neatlaidīgajiem karotājiem no Austrālijas priekšpilsētas draudēja apkaunot Žilu Simonu un nedaudz pavērt izlozi. Taču francūzim izdevās viņu nožņaugt līdz beigām, lai izcīnītu smagu cīņu ar 3: 6, 1: 6, 6: 4, 6: 1, 7: 5 uzvarot Lleitonu Hjūitu. Ceturtais numurs Deivids Ferers cieta zaudējumu spēles vidū, taču ātri atguvās, nopelnot grūtu uzvaru ar 6-4, 6-3, 6-4 pār Marinko Matoševiču. Kā ziņots iepriekš, Pablo Karreno-Busta dvēseliskais izaicinājums neatbilda Rodžera Federera viltībai un pieredzei. Bijušais čempions otrajā kārtā atviegloja taisnos setos.

86tūkstrangā esošais Hjūits ir ievainots karavīrs, kuram nekas nešķiet, ka pie pirmās izdevības ar galvu jālec kaujā. Tas ir tā, it kā cīņas sāpes būtu labums, pēc kura viņš alkst-32 gadus vecais vīrietis sevi iespaidīgi apliecināja, pārņemot divu setu pārsvaru pār 15tūkstizsēja Simonu. Apdullinātais Parīzes pūlis klusēdams vēroja, kā sakāve skatās Simonai sejā.

Hjūits savās trīs iepriekšējās tikšanās reizēs nekad nebija uzsācis Simonu, taču pirmajos divos setos viņš sešas reizes lauza servi, lai iegūtu kontroli. Bet tad Hjūits ir nenogurstoša dvēsele, kas dzīvo nopostītā čaulā. Iespējams, ka tas ir saremontēts un atjaunots, taču kaujas traumas ir devušas savu. Kad apņēmīgais Saimons apturēja plūdmaiņu, lai sāktu izaicinājumu, Hjūits sāka zaudēt kājas.

Simons izmantoja breiku trešā seta pirmajā geimā, pēc tam turpinot veidot 3-1 vadību. Hjūits sestajā geimā atcēla pārtraukumu ar vienu no saviem, lai izlīdzinātu setu, bet nākamajā geimā padevās 15, lai izšķērdētu sava darba augļus. Impulss bija mainījies, un Saimons četrpadsmit no nākamajām sešpadsmit spēlēm izvirzīja vadošo 5: 0 vadībā.

Parasti karavīriem, piemēram, modei, Hjūits izvirzīja pēdējo drosmes fronti, kad viņš mežonīgi cīnījās, lai savaldzinātu reto, bet pateicīgo svētdienas pūli. Ausijs astotajā geimā pat izglāba pāris mačbumbas, jo karājās pie diega. Pūlis pauda savu piekrišanu, kad Hjūits panāca neizšķirtu 5: 5, bet izmisīgais uzbrukums patērēja visu viņa enerģiju.

Simons, kurš nekad nebija cīnījies no divu setu deficīta, paņēma nākamos astoņus punktus, lai izcīnītu neaizmirstamu uzvaru. Arī Hjūits atstāja pūli ar daudzām atmiņām, un var tikai brīnīties, vai nākamgad mēs viņu atkal redzēsim Roland Garros. Ķermenis varētu būt nolietojies, bet viņa gars joprojām ir dzīvs. Tas ir neapmierinoši, bet es acīmredzot nenācu šeit ar lielām cerībām, sacīja Hjūits. Viņš ir arī kvalitatīvs spēlētājs. Tomēr es lielākoties priecājos par bumbas sitienu.

Ferers otrajā setā pret Matoseviču cieta agru dubultā pārtraukumu un izskatījās pēc 0: 0 deficīta. Matoševičs ceturtajā geimā servēja pie 40: 0, kad Ferers nolēma salabot savu laivu. Spānis saglabāja visus trīs spēles punktus, pirms turpināja uzvarēt astoņās spēlēs pēc kārtas. Trešajā setā Ferers panāca 2: 0, neatstājot nevienam šaubas par rezultātu.

Šķita, ka Milošs Raoničs atrodas kruīza kontrolē, dominējot Ksavjēram Malissam un izvirzoties komandā divu setu vadībā. Bet beļģis ir mākslinieks, kad atrod savu elementu, un viņš to izdarīja trešajā. Malisss atbruņoja Raoniču ar savu darbu, un kanādietim bija pienākums nodot trešo setu. Tomēr Raoničs ātri atguvās, lai otrajā kārtā ieņemtu pelnīto 6-2, 6-1, 4-6, 6-4.

Raoniča otrās kārtas pretiniekam Maiklam Llodrai bija nepieciešami arī četri seti un gandrīz līdzīgs rezultāts, lai izstumtu citu beļģi, lai nopelnītu viņam noteikto vietu. Llodra, kurš trijos izgājienos nekad nav uzvarējis pret Raoniču, ar 6-4, 4-6, 6-1, 6-4 uzvarēja Stīvu Dārci, lai iekarotu vietu nākamajā kārtā. Dienvidāfrikānis Kevins Andersons, kurš trešajā kārtā varēja šķērsot Raoniča ceļu, guva uzvaru ar 6-3, 7-5, 6-4 pār Iļju Marčenko.

Rodžers Federers spēlē 'forehand' spēles laikā pret Pablo Karreno-Bustu 'French Open' pirmās dienas laikā Roland Garros 2013. gada 26. maijā Parīzē, Francijā. (Getty Images)

Federers ar nevainojamu vieglumu noraidīja Karreno-Bustu, lai tiktu tālāk otrajā kārtā, taču pēcspēles presē bija cieņas pilns pret pretinieku. Man likās, ka tas man ir labs mačs, sacīja Federers. Šogad viņš ir spēlējis daudz un uzvarējis. Tas tiešām palīdz jūsu pārliecībai. Un viņš ir spēlējis daudz spēļu uz māla, salīdzinot ar mani.

Federeram bija nepieciešamas 80 minūtes, lai pabeigtu viņa 21 gadu vecā pretinieka spāņu uzsvērto 6-2, 6-2, 6-3. Šveices maestro varētu sasniegt savus 900tūkstkarjeras uzvaru šajā divās nedēļās, jo viņš ir tikai trīs uzvaru attālumā no pievienošanās elites klubam, kurā ietilpst Džimijs Konors (1243), Ivans Lendls (1071) un Giljermo Vilass (924).