2008: gads, kas pirmo reizi iecirta caurumus Rodžera Federera neuzvaramības aurā

Rodžers Federers palika bez mierinājuma pēc 2008. gada Vimbldonas fināla

Tas bija 2007. gada novembris, kad Rodžers Federers izcīnīja gada beigu Masters kausu pēc tam, kad pusfinālā uzvarēja Rafaelu Nadalu un finālā Deividu Fereru. Tajā pašā laikā viņš pabeidza arī trīs izstāžu spēles pret savu elku Pītu Samprasu un izskatījās neuzvarams. Tas bija gandrīz kā viņš bija ar autopilotu, pēc vēlēšanās gāžot tos aizmugurējās / priekšējās rokas uzvarētājus.

2008. gada sākumā šķita iespējams, ka Federers kļūs par pirmo spēlētāju, kurš tajā pašā gadā izcīnījis kalendāra Grand Slam un olimpisko zeltu. Bet tas, kas notika turpmākajos mēnešos, Federeram un viņa faniem bija kā šausmu filma.

Federeram neizdevās sasniegt pirmo lielo finālu kopš 2005. gada, Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālā zaudējot Novakam Džokovičam. Vēlāk Nadals viņu iznīcināja Francijas atklātā čempionāta finālā, pēc tam Vimbldonas finālā zaudēja sirdi plosošo piecu setu spēlētāju.

Aplūkosim, kas Federeram 2008. gada sezonā neizdodas.

kāda veida stiprinājums tenisa elkonim

1. Nespēja aizvērt kopas

Federers 2008. gada Austrālijas atklāto čempionātu iesāka lieliski, pirmajā un otrajā kārtā zaudējot tikai trīs spēles. Bet viņa ievainojamību trešajā raundā atklāja Janko Tipsarevičs, kurš viņu piespieda līdz pieciem setiem un gandrīz izraisīja sajukumu.

Federers galu galā uzvarēja, uzvarot mačā ar 6: 7 (5), 7: 6 (1), 5: 7, 6: 1, 10: 8 pēc 4 stundām un 27 minūtēm. Bet tam nevajadzēja būt tik ilgi. Federeram bija iespēja noslēgt pirmo setu, kad viņš servēja pie 5-3, bet Tipsarevičs atspēlējās un uzvarēja setu ar 7-6.

Vēl viens gadījums, kad Federers pirmo setu servēja ar 5: 3, bija pret Džokoviču Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālā. Taču arī tur Federeram neizdevās noslēgt savu servi un beigās zaudēja setu un maču ar 7: 5, 6: 3, 7: 6 (5).

Federers 2008. gada Hamburgas finālā piedzīvoja vēl vienu mokošu sakāvi no sava arkonkurenta

Vēl viens gadījums, kad Federeram neizdevās noslēgt setu, bija 2008. gada Hamburgas finālā pret Nadalu. Federers gan pirmajā, gan otrajā setā izvirzījās vadībā ar 5-2, taču nespēja noslēgt darījumu un beigās zaudēja ar 7-5, 6-7 (3), 6-3.

Visbeidzot, Federers 2008. gada Vimbldonas fināla otrajā setā izvirzījās vadībā ar 4-2, lai tikai izšķērdētu serves pārtraukumu un zaudētu to ar 6-4.

2. Nepiespiestās kļūdas

Sezonas gaitā Federera spēlē sāka iezagties nepiespiestās kļūdas, kas izrādījās viņa pretinieku svētība.

2008. gada Francijas atklātā čempionāta finālā Federers apņēmusies 47 kļūdas salīdzinājumā ar Nadāla 14. Vimbldonā tas bija līdzīgs stāsts, kā Federeram izgatavots 66 nepiespiestās kļūdas salīdzinājumā ar Nadala 41.

3. Zaudējums zemāk esošajiem pretiniekiem

džinsi ar tenisa kurpēm

Mardijs Fišs, Radeks Stepaneks, Žils Simons, Ivo Karlovičs un Džeimss Bleiks 2008. gadā reģistrēja pirmās uzvaras pret Rodžeru Federeru.

Zaudējums zemāk esošajiem spēlētājiem samazināja Federera uzticību un galu galā noveda pie tā, ka Nadals 2008. gada augustā kļuva par pasaules pirmo numuru, tādējādi izbeidzot Federera valdīšanu, kas ilga 237 nedēļas.

4. Federers sezonas sākumā bija slims ar mononukleozi

Federera toreizējais aģents Tonijs Godsiks atklāja, ka Federeram tika diagnosticēta mononukleoze gada sākumā, kas kavēja viņa fitnesa un treniņu režīmu.

Līdz ar to Federers 2008. gada sezonas sākumā nevarēja celt savu A spēli laukumā. Tas bija laiks, kad Federers arī Andijam Marejam trijos setos Dubaijā.

skatos seahawks spēli tiešsaistē

Gaisma tuneļa galā

Neskatoties uz grūtībām, Federeram tomēr izdevās glābt savu sezonu, uzvarot piektajā ASV atklātajā čempionātā pēc kārtas, finālā pārspējot Endiju Mareju taisnos setos.

Federers uzvar piektajā

Federers uzvar piektajā 'US Open' finālā

Federeram tā bija realitātes pārbaude un grūts gads, jo viņš šo gadu noslēdza kā 2. vieta pasaulē. Viņš arī nevarēja iekļūt 'Masters Cup' izslēgšanas turnīrā Šanhajā, kā rezultātā radās jautājumi par viņa nākotni spēle.

Samaziniet līdz 10 gadiem, un viņš nonāk līdzīgā situācijā. Viņš ir cīnījies, lai noslēgtu komplektus, sakrājis milzīgu skaitu nepiespiestu kļūdu un zaudējis pretiniekiem ar zemāku rangu, piemēram, Džonam Milmanam un Tanasi Kokkinakim.

2008. gadā Federeram joprojām bija vecums, un viņam izdevās atgūties no pirmā grūdiena līdz savai šķietamajai neuzvaramībai. Vai cilvēciski ir iespējams, ka viņš to darīs 2018. gadā? Izredzes nav lielas.

Populāri Jautājumi

Jūsu ceļvedis, lai straumētu Dievmātes katedrāli tiešsaistē - ieskaitot vienkāršu straumēšanas informāciju, aktieru un varoņu lomu un to, kā tā tika saņemta.

Ravens un Steelers tiekas 5. nedēļas AFC Ziemeļu mačā. Lūk, kā skatīties spēli tiešsaistē bez kabeļa.

Vienmēr jautrs laiks, šonedēļ notiek 2020. gada atkritumu apsaimniekošanas Phoenix Open. Lūk, kā skatīties turnīra tiešraidi tiešsaistē bez kabeļa.

Kā palikt prātam kāzās kā alkohola atgūšanai. Kaut arī jūs vēlaties atbalstīt savus draugus viņu īpašajos dzīves notikumos, varat vilcināties apmeklēt kāzas, ja zināt, ka tiks pasniegts alkohols. Jums var rasties kārdinājums atteikt ...