Kā uzvarēt tenisa mačā

Lai palielinātu izredzes uz uzvaru tenisa mačā, varat darīt daudzas lietas. Kad būsit pārskatījis, kā darbojas punktu gūšana tenisā, vēlēsities pienācīgi sagatavoties stundās un dienās pirms spēles. Daudz gulēt, pareizi ēst un iesildīties palīdzēs jums spēlēt vislabāk. Tad mača laikā var dot sev pārsvaru pār pretinieku, spēcīgi servējot, veikli atdodot metienus un saglabājot pozitīvu attieksmi.

Metode viens no 3: Rezultāts tenisa mačā

1. Attēls ar uzvaru tenisa mačā 1. darbība

viens Sasit bumbu, kuru pretinieks nevar atgriezties, lai iegūtu punktu. Ja spēles laikā pretinieks sit bumbu tīklā vai ārpus robežas, tu gūsti punktu. Ja pretinieks 1. vai 2. serves mēģinājumā nevar iegūt bumbu servisa kastē, jūs arī iegūstat punktu.
    • Apkalpošanas kastes ir 4 rūtiņas blakus tīklam. Servējot, iesitiet bumbu pāri tīklam un servisa kastē, kas ir pa diagonāli no vietas, kur jūs stāvat.
    • Ja bumba ganās tīkla augšdaļā uz serves, tad nonāk serves lodziņā, serveris pārtaisa servi. Tas ir pazīstams kā “let”, un neviena no pusēm neiegūst punktu.
  2. Attēls ar uzvaru tenisa mačā 2. darbība

2 Lai uzvarētu spēlē, iegūstiet vismaz 4 punktus un iegūstiet 2 punktu pārsvaru. Rezultāti tenisā ir nedaudz dīvaināki nekā citos sporta veidos. Katra spēle sākas ar “mīlestība”, kas vienkārši nozīmē 0. Kad jūs iegūsiet savu 1. punktu, jums būs 15. Pēc tam otrais punkts jūs aizvedīs līdz 30 un trešais - līdz 40. Ja jūs iegūsiet 4. punktu, jūs Es uzvarēšu spēli, ja vien pretinieka rezultāts būs mazāks par 40.
    • Lai uzvarētu spēlē, jums jābūt 2 punktu pārsvaram pār pretinieku.
    • Tas, kurš servē spēles laikā, paziņo rezultātu pirms serves.
    • Paziņojot rezultātu, pasakiet savu rezultātu 1. un pēc tam pretinieka. Piemēram, ja jums ir 40, bet pretiniekam ir 15, sakiet: “40–15”.
  3. Attēls ar uzvaru tenisa mačā 3. darbība

3 Paceļiet pretinieku par 2 punktiem, lai uzvarētu, ja rezultāts ir neizšķirts 40-40. Vienāds rezultāts 40-40 ir pazīstams kā “deuce”. Ja tas notiks, jūs nevarat uzvarēt, iegūstot 4. punktu. Tā vietā, lai uzvarētu spēlē, jums jāiegūst 2 punkti pēc kārtas.
    • Ja pēc vienošanās jūs pakāpsieties par 1 punktu, jums būs “Priekšrocība” vai “Reklāma”.
    • Ja serveris pēc vienošanās palielinās par 1 punktu, viņš paziņo rezultātu kā “Ad-In”.
    • Ja uztvērējs palielinās par 1 punktu, serveris paziņo rezultātu kā “Ad-Out”
  4. Attēls ar uzvaru tenisa mačā, 4. darbība

4 Sakaujiet pretinieku vismaz 6 spēlēs, lai uzvarētu setā. Ja jūs esat pirmais spēlētājs, kurš uzvarējis 6 spēlēs, jūs uzvarēsit setu, ja vien jūs apsteigsit pretinieku ar 2 spēlēm. Ja pretinieks ir neizšķirts ar rezultātu 5-5, setu varēsiet uzvarēt tikai tad, ja pārsniegsit 2 spēles.
    • Piemēram, ja spēle ir neizšķirta 5-5, jūs varētu ņemt setu, ja nākamajās 2 spēlēs uzvarēsiet ar gala rezultātu 7-5.
    • Ja jūs un jūsu pretinieks ir neizšķirti 6-6, jūs nospēlēsit vienu pēdējo spēli. Pirmais spēlētājs, kurš sasniedzis 7 punktus un ir apsteidzis vismaz par 2 punktiem, uzvarēs šo taibreiku un setu.
  5. Attēls ar uzvaru tenisa mačā 5. darbība

5 Uzvariet visvairāk setu, lai uzvarētu mačā. Tenisa mačā maksimālais skaits var būt 3 vai 5 komplekti. Ja jūs spēlējat labāko no 5 mačiem, lai uzvarētu, jums būs jāuzvar 3 setos. Savukārt mačā “labākais no 3”, lai piedalītos spēlē, jums būs jāuzvar 2 setos.
    • Deivisa kausa un 'Grand Slam' spēlē vīrieši profesionāļi spēlē mačos, kas ir labākie no 5 setiem.
    • Lielākajā daļā tenisa spēļu, ieskaitot visas profesionālās sieviešu spēles, katrā mačā ir ne vairāk kā 3 komplekti.
    Reklāma

Metode 2 no 3: Gatavošanās mačam

1. Attēls ar uzvaru tenisa mačā 6. darbība

viens Iegūstiet daudz miega, lai spēles dienā būtu gatavs atdot visu. Pareizs nakts miegs var viegli būt atšķirība starp sakāvi un uzvaru, ja jūs un pretinieks esat vienā prasmju līmenī. Ja esat jaunāks par 12 gadiem, mēģiniet gulēt 9-12 stundas 24 stundu laikā. Uzņemiet 8–10 stundas naktī, ja esat pusaudzis, un 7 vai vairāk stundas, ja esat vecāks par 18 gadiem.
    • Mēģiniet saglabāt miega ciklu konsekventu, ejot gulēt un mostoties katru dienu vienā un tajā pašā laikā.
    • Ja ceļojat uz tenisa maču, mēģiniet padarīt miega vidi pēc iespējas līdzīgāku tam, ko esat pieradis. Piemēram, iestatiet temperatūru telpā, kādā esat pieradis, un paņemiet no mājām līdzi spilvenus un / vai segas.
    • Snaudu pavadīšana visas dienas garumā var arī palīdzēt jums būt nepiespiestam un koncentrētam.
  2. Attēls ar uzvaru tenisa mačā 7. darbība

2 Izvairieties no jauna veida ēdienu lietošanas pirms spēles. Dažās stundās un dienās pirms spēles pieturieties pie barojošiem pārtikas produktiem, kas jums ir pazīstami. Vienmēr pastāv risks, ka jauns pārtikas veids izraisīs gremošanas vai citas problēmas, kas var negatīvi ietekmēt jūsu spēli, tāpēc spēlējiet to droši.
    • Ja vēlaties savā uzturā ieviest jaunu ēdienu vai sastāvdaļu, dariet to vairākas dienas pirms spēles spēlēšanas, lai ķermenim būtu laiks pareizi pielāgoties.
  3. Attēls ar uzvaru tenisa mačā 8. darbība

3 Pareizi iesildieties, lai sagatavotu ķermeni spēlei. Sāciet iesildīšanos, veicot 15 minūšu posmus, sprintus, ātrus vingrinājumus kājām un reakcijas treniņus. Pēc tam veiciet 30-45 minūšu ilgu tehnisko iesildīšanos, lai vingrinātu savas serves, priekšējās rokas, rokas rokas utt.
    • Iesildoties, atcerieties praktizēties tā, it kā spēlētu maču. Tas nozīmē, ka praktizē savu starppunktu rutīnu papildus savām servēm un priekšplūkiem.
  4. Attēls ar nosaukumu Laimē tenisa spēli 9. darbība

4 Sagatavojieties sev garīgi, lai spēlē iekļūtu koncentrēti un nepiespiesti. Pēdējās 15-30 minūtes pirms spēles sēdiet viens pats klusā vietā un mēģiniet vizualizēt savu maču. Iedomājieties, kā trāpāt ar spēcīgām un precīzām servēm un priekšplūkiem. Mēģiniet arī iedomāties, kā jūs droši un nepiespiesti reaģējat uz nelabvēlīgām situācijām.
    • Šo 15-30 minūšu laikā mēģiniet atturēties no tālruņa vai citas ierīces skatīšanās, lai jūs varētu koncentrēties uz gaidāmo maču.
  5. Attēls ar titulu Uzvarēt tenisa spēli 10. darbība

5 Ēd veselīgu pārtiku pirms spēles un spēles laikā. Jūsu sniegums tenisa mačā vai jebkura cita veida sporta sacensībās ir cieši saistīts ar jūsu uzturu. Lai spēlētu pēc iespējas labāk, noteikti ēdiet diētu, kurā ir liesas olbaltumvielas, veseli graudi, veselīgi tauki, augļi un dārzeņi. Arī pirms tenisa spēles un tās laikā noteikti ēdiet noteiktos laika intervālos.
    • Ēdiet sabalansētu maltīti, kas satur ogļhidrātus, liesas olbaltumvielas un veselīgus taukus 3-4 stundas pirms spēles. Tas var būt kaut kas līdzīgs sviestmaizei, brokastu burrito vai jogurta parfē.
    • Dzeriet sporta dzērienu vai ēdiet uzkodas, piemēram, degvielas batoniņu vai enerģijas košļājamo, 15-60 minūtes pirms spēles sākuma.
    • Katru spēles stundu dzeriet sporta dzērienu vai ēdiet uzkodas, lai uzpildītu ķermeni ar ogļhidrātiem.
    • Jūs arī vēlaties 30 minūšu laikā pēc spēles beigām ēst uzkodas, kas satur ogļhidrātus un olbaltumvielas, lai palīdzētu jūsu ķermenim atjaunoties.
  6. Attēls ar uzvaru tenisa mačā 11. darbība

6 Starp mačiem uzpildiet savu ķermeni, lai saglabātu uzmanību un modrību. Ja starp spēlēm ir mazāk nekā 1 stunda, dzeriet daudz ūdens vai sporta dzērienu, lai uzturētu mitrumu. Ja mačus atdala vairāk nekā viena stunda dīkstāves, ēdiet uzkodu, lai jūsu ķermenis būtu 100%.
    • Ja pārtraukums starp jūsu spēlēm ir 1-2 stundas garš, ēdiet nelielu uzkodu, piemēram, granola bāru vai banānu.
    • Ja dīkstāves ilgums pārsniedz 2 stundas, noteikti ēdiet lielu uzkodu, piemēram, sviestmaizi vai jogurta parfē.
    Reklāma

Metode 3 no 3: Spēles uzlabošana

1. Attēls ar uzvaru tenisa mačā 12. darbība

viens Vispirms trāpiet pa taisnu, plakanu un ātru kalpot . Mērķējiet savu pirmo kalpojumu uz vidējo līniju, kas sadala abas servisa kastes. Ātru un līdzenu servi pretiniekam būs grūti atgriezties.
    • Lai uzlabotu precizitāti, pirms savas spēles bieži praktizē savu pirmo servi.
  2. Attēls ar nosaukumu Laimē tenisa spēli 13. darbība

2 Mainiet otrās serves svārstību ceļu, nevis ātrumu. Ja jūsu pirmā serve garām neizdodas, saglabājiet savas otrās serves ātrumu tādu pašu kā pirmo, bet tiecieties uz kastes ārpusi, nevis iekšpusi. Tas palielinās jūsu kļūdu rezervi.
    • Daudzi tenisisti palēnina otrās serves svīšanu, lai pārliecinātos, ka bumba nokļūst servisa kastē. Lēnāka servēšana tomēr palielina iespēju, ka pretinieks spēs trāpīt spēcīgu atbildes sitienu un izcīnīt punktu.
  3. Attēls ar nosaukumu Laimē tenisa spēli 14. darbība

3 Atgriežot servi, pārsūtiet ķermeņa svaru uz ārējo kāju. Kad gatavojaties atgriezt servi, turiet kājas plaši viena no otras, lai dotu sev stabilu pamatu. Pēc tam pārvietojiet savu svaru uz kāju tajā pusē, kurā jūs sitat.
    • Piemēram, ja jūs esat ar labo roku un trāpāt uz priekšpuses, nomainiet svaru uz labo kāju.
    • Ja jūs esat ar labo roku un sitat ar aizmugures sitienu, pārvietojiet svaru uz kreiso kāju.
  4. Attēls ar uzvaru tenisa mačā 15. darbība

4 Izvairieties no lielām šūpolēm, atgriežot servi. Lielas šūpoles likvidēšana, lai atgrieztu servi, apgrūtinās pareizu sitiena noteikšanu. Tā vietā, lai izmantotu lielus šūpoles, izvelciet raketi uz priekšu, lai tiktos ar bumbu.
    • Šis paņēmiens palīdzēs palielināt to porciju procentuālo daļu, kuras jūs varat atgriezt.
    • Tas ir īpaši svarīgi, ja atgriežat pirmo servi, jo pirmās serves ir ātrākas un grūtāk pienācīgi ieplānotas.
  5. Attēls ar uzvaru tenisa mačā 16. darbība

5 Pievienojiet volejus savai spēlei, lai noķertu pretinieku. Ja pretinieks lēnām virzās uz priekšu vai šķiet, ka ir iegājis ritmā, spēlējot bāzes līnijā, sitiens ar volejbolu var būt ātrs un vienkāršs veids, kā iegūt punktu. Mēģiniet novirzīt savas zalves uz pretinieka vājāko pusi un turiet tās pēc iespējas zemākas, lai samazinātu laiku, kad viņiem jāatbild.
    • Zalve ir tad, kad sitat bumbu, pirms tā trāpa zemē.
  6. Attēls ar uzvaru tenisa mačā, 17. darbība6 Dariet to, kas darbojas, līdz tas nedarbojas. Pievērsiet uzmanību pretinieka vājībām. Ja trāpījāt sitienu, kuru pretinieks nevarēja atgriezties, mēģiniet turpināt trāpīt ar šo sitienu. Iespējams, esat atradis viņu vājumu un varat to izmantot, lai iegūtu vieglus punktus.
    • 'Backhand' ir izplatīts vājums tenisistu vidū, tāpēc mēģiniet trāpīt dažus agrīnus sitienus pretinieka aizmugurē, lai redzētu, kā viņi reaģē.
    Eksperta atbilde Q

Kad jautāja, 'Kādas ir stratēģijas, lai palielinātu jūsu izredzes uzvarēt?'

Pīters Friters

Tenisa instruktors Pīters Friters ir tenisa rakstnieks un treneris, kas dzīvo Derijā, Ziemeļīrijā. Profesionālo tenisa pasniedzēju kvalifikāciju viņš pabeidza neilgi pēc universitātes beigšanas un jau vairāk nekā 13 gadus māca tenisu. Mīlestības tenisa emuāru Pīters uzsāka 2010. gadā un sniedz ieguldījumu BBC un nacionālajos medijos. EKSPERTA PADOMS

Pēteris Friters, tenisa profesionālis, atbildēja: “Vienkāršākā stratēģija uzvarēt tenisā ir dabūt bumbu spēlē. Jums vajadzētu arī paturēt pretinieku bēgšanas laikā trāpot kosmosā. Iesildīšanās laikā novērtē pretinieka spēli . Apskatiet viņu stiprās un vājās puses un pēc tam izmēģiniet spēkus pret viņu vājumu. ”

7. Attēls ar uzvaru tenisa mačā, 18. darbība

7 Palieciet koncentrējies, atgādinot sev, ka spēlē 1 punktu vienlaikus. Mēģiniet noturēt spēles rezultātu bez prāta. Ikreiz, kad sākat justies neapmierināts par atpalicību vai pārāk pašpārliecinātību, kad uzņematies vadību, vienkārši sakiet: “1 punkts vienā reizē” sev, lai saglabātu uzmanību.
    • Spēle tenisa mačos var ātri mainīties, tāpēc mēģiniet nekļūt pārāk pesimistisks, ja atpaliekat par vairākām spēlēm.
    • Koncentrējieties uz izcīnītajiem punktiem, lai saglabātu sevis pārliecību.
  8. Attēls ar uzvaru tenisa mačā, 19. darbība8 Centieties palikt pozitīvs un izvairieties no paškritikas. Jebkurš laiks, ko jūs pavadāt garīgi, kritizējot sevi, ir laiks, kuru netērējat, koncentrējoties uz savu spēli vai analizējot pretinieka vājās vietas. Atcerieties, ka visi tenisa mačos pieļauj vienkāršas kļūdas. Pat profesionāļiem dažreiz pietrūkst vieglu sitienu ar roku.
    • Ja jūs jūtaties neapmierināts, mēģiniet koncentrēties uz vienu spēles galveno aspektu, lai pārorientētu sevi. Tas var palīdzēt novērst uzmanību no jūsu negatīvajām domām.
    Reklāma

Sabiedrības jautājumi un atbildes

Meklēt Pievienot jaunu jautājumu Uzdot jautājumu Atlikušas 200 rakstzīmes. Iekļaujiet savu e-pasta adresi, lai saņemtu ziņojumu, kad ir atbildēts uz šo jautājumu. Iesniegt
Reklāma

Populāri Jautājumi

Dominiks Tīms savā karjerā ir izmantojis tādu zīmolu raketes kā Wilson, Head un Babolat. Pašreizējā Thiem rakešu izvēle ir trešās paaudzes Babolat Pure Strike 18X20.

2020. gada Billboard mūzikas balvu pasniegšana trešdienas vakarā. Šeit jūs varat bez maksas skatīties izrādes tiešraidi, ja jums nav kabeļa.

Kā pārvērst bikses svārkos. Ja jums pieder vecas bikses, kuras jūs vairs nevalkājat, esiet gatavs ieiet modēto svārku pasaulē! Jums būs nepieciešami tikai auduma šķēres, adata un diegi, nedaudz auduma un pāris stundas, ko pavadīt ...

Smaidošs Huans Martins del Potro ir piedāvājis pozitīvu atjauninājumu par atveseļošanos pēc ceļgala traumas.

Šeit ir daži veidi, kā varat skatīties šī vakara pirmssezonas spēles Titans vs Falcons tiešraidi atkarībā no tā, kurā tirgū jūs dzīvojat.