US Open klasika - Matss Vīlanders pret Ivanu Lendlu: 1988. gada fināls

Mats Wilanders (fotoattēla fails)

labākā tenisa rakete jaudai

1988. gads bija iespaidīgs Zviedrijas tenisam, īpaši vīriešu kārtas spēlētājiem. Ienākot ASV atklātajā čempionātā, pirmajos trīs gada Grand Slam turnīros uzvarēja zviedru spēlētāji - Austrālijas atklātajā čempionātā un Francijas atklātajā čempionātā Mats Vileners, bet Vimbldonā Stefans Edbergs. No Edberga un Vīlandera cerības uz uzvaru ASV atklātajā čempionātā un gada Zviedrijas 'Grand Slam' turnīra pabeigšana bija lielas.

Tomēr bija viens liels šķērslis, lai sasniegtu zviedru sapni 1. pasaules izskatā, Čehoslovākijas Ivans Lendls. Lendls ieradās turnīrā, uzvarot to katru reizi pēdējos trīs izdevumos, un bija izredzes iemīlēt savu ceturto uzvaru pēc kārtas.

ASV atklātā čempionāta trofeja bija izvairījusies no zviedriem, vispazīstamākā - Bjorna Borga, kuram tas bija viņa Ahileja papēdis, jo viņš četras reizes bija zaudētājs finālā. Un Wilander, kurš izlozē tika izlikts ar otro numuru, bija papildu stimuls uzvarēt šajā turnīrā, jo turnīra uzvara arī palīdzētu viņam izstumt Lendlu kā pasaules pirmo vietu.

Kamēr Edbergs ceturtajā kārtā piedzīvoja avāriju, Vīlanders zviedru sapni saglabāja dzīvu, sasniedzot finālu, kur viņam bija jātiekas ar augstāko numuru Lendlu. Fināls bija 1987. gada ASV atklātā čempionāta fināla pārspēle, kurā Vīlanders cīnījās drosmīgi, bet galu galā Lendlam izdevās uzvarēt ar 6-7, 6-0, 7-6, 6-4 mačā, kas ilga 4 stundas un 47 minūtes .

Spēles starp Lendlu un Wilanderu bieži ilga daudzas stundas, un tās bija izturības sacensības, jo abi spēlētāji spēlēja no sākuma līnijas. Pēc 4 stundām un 54 minūtēm (par 7 minūtēm ilgāk nekā 1987. gada fināls) 1988. gada fināls galu galā būtu garākais ASV atklātā čempionāta fināls turnīra vēsturē (līdzās 2012. gada finālam starp Endiju Mareju un Novaku Džokoviču). Tā bija episka cīņa, kurā abi dalībnieki bija ļoti motivēti un apņēmības pilni uzvarēt.

kā mazgāt converse tenisa kurpes

Jau no spēles sākuma Vilenders apzinājās savu uzdevumu, kas viņam bija pa rokai. Viņš zināja, ka nevar atļauties izsitumus vai dāvināt pretiniekiem brīvus punktus, un tāpēc kontrole un konsekvence bija būtiska. Vīlanders bija uzdevuma augstumā, un viņam izdevās pārspēt Lendlu piecu setu virves vilkšanā, uzvarot mačā ar 6-4, 4-6, 6-3, 5-7, 6-4 un panākot savu sapnis.

Turpinājums nebija viegls, jo abi spēlētāji spēlēja mītiņus, kas ilga 30-40 metienus, pirms kāds no spēlētājiem nepareizi trāpīja un zaudēja punktu. Pirmais sets bija servēts līdz 4-5 ar Lendla servi. Apzinoties spēles nozīmi, Lendls paaugstināja savas spēles līmeni un servēja 3 dūžus, palielinot spēles rezultātu 40-15. Bet Vīlanders cīnījās, lai panāktu spēles sabrukumu. Pie otrās maldināšanas Lendls ar 'backhand' sitienu iesita tīklā, kas deva Vīlanderam setpunktu. Zviedrs uz to atbildēja, nākamajā punktā metoties pie tīkla, kas piespieda Lendlu tālu trāpīt ar savu 'backhand', un tādējādi pēc 61. spēles nospēlēja pirmo setu 'Wilander' ar 6-4.

Lendla bekhends turpināja kļūdīties otrajā setā, jo Wilanders izvirzījās vadībā ar 4-1. Šķita, ka zviedrs pilnībā kontrolē spēli un brauks uz uzvaru. Tomēr seta septītajā geimā ar 30: 30 Vīlanderu krēsla tiesnesis brīdināja par pārāk ilgu servi. Šis incidents noveda pie tā, ka Vīlanders zaudēja koncentrāciju, un viņa spēle izjuka. Lendls cīnījās, lai uzvarētu setu ar 6-4, un Wilander spēja izcīnīt tikai 4 punktus pēc incidenta ar krēsla tiesnesi.

tenisa bumbiņa veļas mašīnā

Populāri Jautājumi

NuWave gaisa fritieris ir lielisks veids, kā pagatavot iecienītākos ēdienus bez neveselīgas eļļas. Lai izmantotu savu NuWave gaisa fritieri, jums būs jāiepazīstas ar digitālo skārienekrānu. Temperatūras un laika iestatījumus var iestatīt, izmantojot ...

Kā pagatavot smūtiju. Smūtija sajaukšana varētu būt viens no garšīgākajiem veidiem, kā iegūt ikdienas augļus vai dārzeņus. Par laimi, lai pagatavotu garšīgu kokteili, jums patiešām nav nepieciešama recepte. Apsveriet, kas jums ir pa rokai un kas ...

Šeit ir viss, kas jums jāzina, kā skatīties Redskins spēles tiešsaistē bez kabeļa 2019.

Ilgstošais Supernatural noslēdzas ceturtdienas vakarā ar īpašo “The Long Road Home” un pēc tam sērijas finālu. Lūk, kā to skatīties tiešsaistē.

Uzziniet, ko valkāt bērēs, izmantojot mūsu visaptverošo ceļvedi par piemērotu bēru apģērbu visiem pasākumiem. Uzziniet, ko drīkst un ko nedrīkst, un ģērbieties cieņpilni un gaumīgi, lai izrādītu cieņu.