Rodžera Federera 5 labākās uzvaras Vimbldonā

'>'> '/>

Rodžers Federers

Rodžers Federers ir veiksmīgākais vīriešu vienspēļu spēlētājs Vimbldonas čempionāta vēsturē.

39 gadus vecajam vīrietim ir izrotāts zāles laukuma atsākums, kas izrotāts ar mirdzošiem ierakstiem. Viņam ir visvairāk uzvaru (188) un titulu (19) no visiem spēlētājiem uz zāles, 101 no šīm uzvarām un astoņi tituli tiek izcīnīti Vimbldonā.

Neskatoties uz divām ceļgala operācijām un viņa agrāko iziešanu Halē, Rodžers Federers šogad atkal gaidīs dziļu skrējienu savā iecienītākajā tenisa kalendāra turnīrā.

Vimbldonai ir īpaša lepnuma vieta Rodžers Federers sirds. Tieši šajā turnīrā pirms divām desmitgadēm toreiz pusaudzis Federers ceturtajā kārtā pārspēja savu elku Pītu Samprasu. Divus gadus vēlāk elegantais labais roks SW19 pacēla pirmo no saviem astoņiem tituliem.

Iepriecinot līdzjutējus un pazinējus ar zīdainu vienas rokas sitienu un vieglu metienu izdarīšanu, Rodžers Federers daudziem ir uzrakstījis neaizmirstamu uzvaru Vimbldonā.

Šajā sakarā apskatīsim Šveices leģendas piecas neaizmirstamākās uzvaras Vimbldonā.

2015. gada 5. pusfināls: Rodžers Federers ar 7: 5, 7: 5, 6: 4 pārspēja Endiju Mareju

Trīs gadus pēc Endija Mareja pieveikšanas par septīto Vimbldonas čempionu titulu Rodžers Federers 2015. gada pusfinālā sarūpēja zālāja meistarklasi, lai uzvarētu britu.

Gudrinoties no piecu setu zaudējuma Novakam Džokovičam 2014. gada titula mačā, Federers bija vīrietis, kurš pildīja misiju pret Mareju. Toreiz 33 gadus vecais šveicietis mača gaitā atzina tikai vienu breikbumbu un triju setu biznesa beigās iesita pa taisno uzvaru.

Neraugoties uz to, ka Marejs sūtīja 20 dūžus un reģistrēja augstu pirmās serves procentu, Marejs tā arī neiekļuva mačā.

'Viņš kalpoja fantastiski, ja neskaita pirmo spēli, kurā man bija iespēja. Man īsti nebija nekādu iespēju, ”skots teica pēc mača. Tas rada spiedienu uz jums. Acīmredzot visu setu beigās es salauzos, bet patiesībā nespēlēju sliktu maču. Es spēlēju diezgan labi. '

Savukārt Federers uzslavēja pretinieku, taču atzina, ka viņam ir viens no labākajiem sniegumiem karjerā.

Es ļoti labi kalpoju. Es pasniedzu ļoti labu pirmās serves procentu un pasniedzu lielu. Tā noteikti bija viena no labākajām servēšanas dienām manā karjerā.

Federers Vimbldonas finālā pret Džokoviču otro reizi tik daudzu gadu garumā atpalika.

kā gūt vārtus badmintonā

#4 2006. gada fināls: pārspēt Rafaelu Nadalu ar 6-0, 7-6 (5), 6-7 (2), 6-3

Rodžers Federers 2006. gadā izcīnīja savu ceturto titulu pēc kārtas Vimbldonā.

Rodžers Federers, iespējams, zaudēja sešas no savām septiņām iepriekšējām sadursmēm pret Rafaelu Nadalu, iekļūstot 2006. gada Vimbldonas finālā, taču tobrīd 24 gadus vecais šveicietis joprojām bija favorīts, jo bija izcilas šķirnes uz zāles.

Nedēļas pēc tam, kad Nadals liedza Federeram karjeras 'Grand Slam' turnīru 'Roland Garros', pasniedzot šveicietim pirmo neveiksmi 'Major' finālā, spānis bija gatavs izaicināt savu sāncensi uz sava iecienītākā seguma.

Trīskārtējais čempions titula aizstāvis veica labāku startu, pirmajā setā pasniedzot Nadalu retu bageli. Otrajā spānis ieauga sacensībās, taču nespēja izservēt setu un sekojošajā taibreikā izšķērdēja 3: 1, jo Federers pārņēma sacensību netikumu.

Nadals aizkavēja neizbēgamo, kad taibreikā ieņēma trešo setu, jo Federers ceturtajā reizē apliecināja savu pārsvaru un pēc dažu novēlotu nervu pārvarēšanas noslēdza uzvaru.

Rodžers Federers pēcspēles prezentācijā izteica bagātīgu cieņu savam jaunākajam pretiniekam.

'Es tikai gribētu teikt, ka tas ir lielisks turnīrs Rafaelam. Es godīgi nedomāju, ka viņš sasniegs finālu, taču tas ir fantastisks darbs, tāpēc apsveicu ar tik tālu sasniegšanu, ”sacīja Federers. 'Tas bija šausmīgi saspringts, un es arī beigās kļuvu šausmīgi nervozs.'

Turpmākajos divos gados Federers titula mačā tiktos ar Nadalu. Šveicietis 2007. gadā piecos setos pārspēs spāni, pirms redzēja, ka viņa piecus gadus ilgā Vimbldonas žņaudze beigsies 2008. gada episkajā finālā.

2016. gada 3. ceturtdaļfināls: Rodžers Federers ar 6-7 (4), 4-6, 6-3, 7-6 (9), 6-3 pārspēja Marinu Čiliču

Rodžers Federers lieliski aizbēga 2016. gada Vimbldonā.

Mača pirmajos divos setos Rodžers Federers viegli bija mazāks spēlētājs, jo Marinam Čiličam šveicietis bija pa virvēm.

Cīnoties tikt galā ar Čiliča spēcīgajām servēm, Federers taibreikā zaudēja saspringto atklāšanas setu, pirms vientuļais servera pārtraukums, kad horvāts stingri kontrolēja maču.

Tieši tad, kad izskatījās, ka Federers ir uz paklāja, trešajā setā septītajā geimā pie savas serves nokrita 0: 40, šveicietis konstruēja sajūga turētāju, nākamajā geimā salauza Čiliču un izservēja setu, lai samazinātu parādu.

Smagajā ceturtajā daļā abi spēlētāji laicīgi izniekoja pārtraukuma iespējas. Rodžers Federers seta gaitā atvairīja trīs mačbumbas, kuras taibreikā paņēma 11: 9, lai piespiestu izšķirties.

Pēc tam šveicietis nodrošināja izšķirošo pārtraukumu astotajā geimā, pirms noslēdzot maču ar dūzi, lai atvairītu satriecošu 10 atspēlēties no diviem setiem.

Kad jūs ietaupāt spēles punktus, kad esat zaudējis divus komplektus, lai mīlētu, trīs, visi-40, tas ir brīdis, kad tas vairs nav jūsu kontrolē, ”atvieglots Rodžers Federers sacīja pēc spēles:
'Bet es cīnījos, mēģināju, es ticēju. Beigās man tas izdevās. Tātad tas bija lieliski tik daudzos līmeņos. Šis noteikti ir milzīgs, jo tas ir Vimbldonas Centra korts, un tas joprojām dod man iespēju uzvarēt turnīrā.

Čiličs žēlojās par agresivitātes trūkumu izšķirošajos brīžos.

Biju ļoti tuvu uzvarai. Acīmredzot nav viegli tikt galā (rezultāts). Ja mēs spēlētu vēlreiz, es censtos būt agresīvāks pret iespējām, kad tās man bija ceturtajā. Varbūt dažās no tām bija neliela vilcināšanās. Bet man ir jāpieņem pozitīvie aspekti. Visos trijos setos (uzvarēja Rodžers Federers) es spēlēju diezgan labu tenisu. '

Tajā gadā Federeram neizdevās nobraukt līdz galam, bet šveicietis 2017. gadā atgriezās, lai izcīnītu savu astoto un pēdējo Vimbldonas čempiontitulu, finālā pārspējot Čiliču taisnos setos.

2001. gada ceturtā kārta: Rodžers Federers ar 7-6 (7), 5-7, 6-4, 6-7 (2), 7-5 pārspēja Pītu Samprasu

Rodžers Federers priecājas pēc Pīta Samprasa pieveikšanas.

Pārrunājot apsardzes maiņu, tolaik pusaudzis Rodžers Federers izraisīja vienu no lielākajiem satricinājumiem Vimbldonas vēsturē, kad 2001. gada ceturtajā kārtā viņš no troņa atcēla savu elku un septiņkārtējo čempionu Pītu Samprasu.

Dažas nedēļas pirms Roland Garros pirmā lielā ceturtdaļfināla Roger Garros, Rodžers Federers ilgojās pēc viena rezultāta, kas vēstītu par viņa ierašanos uz lielās skatuves. Tas pienācīgi ieradās neaizmirstamā pēcpusdienā SW19.

Federers jau no paša sākuma izskatījās pārliecināts par izredzēm stāties pretī četrkārtējam čempiona titula aizstāvim un taibreikā paņēma sākumu. Samprass pacēla savu līmeni, lai ieņemtu otro, bet Federers trešajā atguva pārsvaru.

Kārtējo reizi Samprass atteicās iemest dvieli. Iznāca lielās serves un pusvoltes, kad amerikānis piespieda izšķirties. Braucot ar impulsu, Samprass divreiz paskatījās uz Federera servi pie 4-4, taču abas iespējas gāja ubagot.

Dažas spēles vēlāk abi spēlētāji trīcēja rokas pie tīkla, jo Rodžers Federers debitēja triumfējošā Centra korta debijā, kamēr Samprass prātoja, kas tas varētu būt.

Ievērojot savu sakāvi, Samprass pravietiski atzīmēja:

'Es domāju, ka Rodžers ir kaut kas īpaši īpašs. Tā (valdīšana Vimbldonā) nebija mūžīga. Federers aizvadīja lielisku spēli. Bet nav pamata panikai un domāju, ka es nevaru atgriezties šeit un uzvarēt. '

Tūlīt pēc uzvaras Federers sacīja:

'Daudzi draugi man bija teikuši:' Es domāju, ka šogad jūs varat viņu pārspēt. ' Es nospēlēju lielisku gadu - labāk par viņu. Es zināju, ka man ir iespēja. Bet tas nebija 100 procenti. Es domāju, viņš ir cilvēks uz zāles.

Svārstīgs Samprass iegāja saulrietā, uzvarot tikai vēl vienā mačā Vimbldonā, bet Rodžers Federers kļuva par cilvēku, kurš uzvarēja svētajā zālājā.

2009. gada fināls: Rodžers Federers ar 5-7, 7-6 (6), 7-6 (5), 3-6, 16-14 pārspēja Endiju Rodiku.

Rodžers Federers ar savu sesto Vimbldonas titulu 2009. gadā.

Rodžers Federers 2009. gada Vimbldonā ieradās kā atlaists čempions, iepriekšējā gadā sasniedzot divus punktus no sestā titula pēc kārtas, un to zūdošā gaismā noliedza nikns Rafaels Nadals.

Neskatoties uz to, Federers brīnījās neizšķirti, ja nebija čempiona titula aizstāves, vienu setu atmetot ceļā uz septīto Vimbldonas finālu pēc kārtas, kur gaidīja pazīstams ienaidnieks: Endijs Rodiks.

Rodžers Federers bija uzvarējis amerikāni katrā no trim iepriekšējām tikšanās reizēm Vimbldonā, ieskaitot 2004. un 2005. gada finālu. Taču toreizējo pieckārtējo čempionu gaidīja stingrāks pārbaudījums, kad Rodiks veica atklāšanu.

kā sagriezt tenisa bumbiņu krēslam

Rodiks bija divu setu pārsvars, kad otrā seta taibreikā nonāca pie četriem setu punktiem pēc kārtas. Taču Federers aizveda brīnumainu izbēgšanu, izcīnot sešus punktus par rikšotāju, lai panāktu līdzvērtīgu procesu.

Šveicieši vēlāk teica otrais sets bija pagrieziena punkts mačā.

Es domāju, ka otrais komplekts acīmredzami bija atslēga tam, kas notika pēc tam. Varbūt Andija kalpošana, lai mīlētu divus komplektus, vienmēr būtu bijusi ļoti sarežģīta. Pat tad, ja mīlētu divus setus, tas joprojām ir iespējams, taču tas noteikti palielināja manas izredzes uzvarēt.

Apjucis Rodiks atgriezās nepareizajā galā, lai sāktu trešdaļu, taču ātri pārgrupējās un sekoja vēl viens taibreiks. Bet tas bija Federers, kurš vēlreiz noturēja nervus un izvirzījās vadībā ar diviem setiem pret vienu.

Par godu viņam, Rodiks kārtējo reizi izraka dziļi, nodrošinot vienīgo seta pārtraukumu, lai piespiestu piekto, kur abi vīrieši pacēla savas spēles.

Servējot pirmais, Federers, setam turpinoties, pie rezultāta 8-8 atvairīja divas breikbumbas. 14: 15 pie Rodika serves Federers, kurš vēl nebija salauzis amerikāni, ieradās čempionāta punktā.

Pēc četrām stundām un 16 minūtēm Rodika serve beidzot saplaisāja; 'forehand' lidoja tālu, un Federers sajūsmā lēkāja.

Reizēm tas ir sarūgtinoši, jo es nevarēju salauzt Endiju “līdz pašām, pašām beigām”, ”pēc mača sacīja šveicietis. 'Iespējams, ka gandarījums šoreiz būs lielāks, jo es vispār nevarēju kontrolēt maču.
'Tas ir satriecoši, ka esmu tik daudzus gadus spējis spēlēt tik labi un palikt bez traumām. Tas ir traki, ka man ir izdevies uzvarēt tik daudz tik īsā laika posmā, manuprāt.

Piedaloties Pitam Sampramam, Federers atzina, ka ir “nervozs”, jo kļuva par pirmo vīrieti, kurš izcīnījis 15 “Grand Slam” titulus.

Šodien ar Pitu tas bija mazliet īpašs. Kad viņš ienāca un es viņu redzēju pirmo reizi, es kļuvu nervozāka, sacīja Rodžers Federers. Es arī viņam sasveicinājos, kas ir neparasti. Bet es domāju: 'Es nevēlos būt rupjš.'

Tas bija vistuvāk Rodikam, kurš uzvarēja citā 'Slam' turnīrā, un pēc trim gadiem viņš aiziet pensijā. Tikmēr vairāk nekā desmit gadus pēc šīs episkās tikšanās Rodžers Federers joprojām ir viens no vīriešiem, kas jāpārspēj Vimbldonā.

Populāri Jautājumi

Teniss bija daļa no pirmajām olimpiskajām spēlēm 1896. gadā, bet pēc 1924. gada spēlēm to pameta. Tas tika demonstrēts kā demonstrācijas sports 1968. un 1984. gadā, un tajā varēja piedalīties tikai U-21 spēlētāji.

2020. gada Ziemassvētki Rokfellera eglē apgaismo īpašu gaismu trešdienas vakarā kanālā NBC. Lūk, kā varat skatīties tiešraidi, ja jums nav kabeļa.

Šeit ir viss, kas jums jāzina par to, kā tiešsaistē bez kabeļa noskatīties Doctor Who 12. sezonas pirmizrādi.

Spēle: (12) Karen Khachanov ROC vs (6) Pablo Carreno Busta ESP

Šīs trīs tenisa zvaigznes ir vecākās spēlētājas, kuras izcīnījušas 'Masters 1000' titulu.

Lūk, kā tiešsaistē tiešraidē skatīties spēli Seahawks vs Steelers, ja jums nav pierakstīšanās, izmantojot kabeli.