Novaks Džokovičs uzvarēja Rodžeru Federeru un uzvarēja ASV atklātajā čempionātā 2015

Serbs izcīna otro uzvaru ASV atklātajā čempionātā, iepriekš uzvarot 2011. gadā

Pasaules pirmais numurs Novaks Džokovičs ar uzvaru 6-4, 5-7, 6-4, 6-4 pārņēmis šveiciešus Flushing Meadows pārņēmis ASV atklātā čempionāta titulu no 2. pasaules ranga Rodžera Federera. Viņam šī ir otrā uzvara 'Grand Slam' turnīrā šogad, pirms tam viņu uzvarot šī gada sākumā Vimbldonas finālā.

Šī bija viņu sestā tikšanās ASV atklātajā čempionātā, kur katra izcīnīja 3 uzvaras. Džokovičam karjerā tagad ir 10 majors, līdz Rafaelam Nadālam pietrūkst tikai četru, bet līdz Federeram - septiņi.

Serbs aizvadīja spēcīgāku spēli uzreiz no nūjas, pirmo setu aizvadot ar 6-4 salīdzinoši ātri 41 minūtē. Šveicietis, bijušais pirmais numurs, ieradās mačā kā vienīgais spēlētājs, kurš nav zaudējis nevienu setu visā turnīrā, taču šis rekords drīz tika izdzēsts. Federers pirmajā setā trāpīja 3 dūžus pret sava konkurenta 1, taču gandrīz divas reizes vairāk nekā Džokovičs pieļāva nepiespiestās kļūdas - 15 pret 8.

Ar šodienas uzvaru Džokovičs izcīnīja savu otro ASV atklātā čempionāta titulu - iepriekš viņš to izcīnīja 2011. gadā, pārspējot čempionu titulu aizstāvošo Rafaelu Nadalu. Viņš ir izcīnījis arī savu trešo Grand Slam titulu šogad, uzvarot gan Austrālijas atklātajā čempionātā-kur viņš uzvarēja pasaules trešo vietu Endiju Mareju-, gan šogad Vimbldonā, kur, tāpat kā ASV atklātajā čempionātā, Federers bija vicečempions.

Serbs tomēr neizmantoja kalendāra turnīru, zaudējot Francijas atklātajā čempionātā šveicietim Stānam Vavrinkam.

Lai gan Džokovičs uzvarēja abu 'Grand Slam' tikšanās reizē, Federers izcīnīja uzvaru pāra pēdējā tikšanās reizē ASV Sinsinati 'Masters' finālā. Šī uzvara bija arī uz cieta seguma, kas deva šveicietim pārsvaru pār savu arī konkurentu formā.

Pēc jaunas formas atjaunošanās pēc tenisa leģendas Stefana Edberga piesaistīšanas treneru komandai, Federera “SABR” tika atzīts par jaunāko nāvējošo ieroci viņa arsenālā. Tas bija saistīts ar uzlādi pēc otrās serves, un vairāki viņa pretinieki bamboozēja iepriekšējos Open posmos. Bet tas viņam nenopelnīja pārāk lielu prieku pret Džokoviču.

Abi turnīra favorīti - Rodžers Federers un Serēna Viljamsa - tika uzvarēti Open. Kamēr pasaules finālā finālā Federeru izstūma, Viljamsa pusfinālā uzvarēja nesējusī Roberta Vinči.

Šis rezultāts nozīmē, ka katrs spēlētājs ir uzvarējis 21 reizi 42 gadījumos, kad pāris iepriekš ir zaudējis kvadrātu. 14 no šiem mačiem aizvadīti 'Grand Slam' turnīros. Federera-Džokoviča sāncensība, kas tiek uzskatīta par vienu no labākajām mūsdienu tenisā, ir ļoti līdzvērtīga-katrs spēlētājs ir vienīgais, kurš ir uzvarējis otru visās četrās pamatgrupās.

Populāri Jautājumi

Spēle: Karolīna Mučova pret Andrea Petkoviča

Kā padarīt citus klusus. Neatkarīgi no tā, vai jums ir galvassāpes, vai dziedējat pēc operācijas, mācāties vai mēģināt lasīt žurnālu, visiem reizēm vajadzīgs miers un klusums. Ņemot vērā noteiktus apstākļus, pat zems nevēlama trokšņa līmenis var ...

Dupeitrena kontraktūra ir stāvoklis, kad audi tieši zem ādas uz plaukstas sacietē un savelkas. Šī malformācija liek pirkstiem saritināties un neļauj tiem iztaisnoties. Lai...

“Bakalaurs” ir atgriezies 25. sezonā, pirmizrāde pirmdienas vakarā. Lūk, kā jūs varat skatīties izrādi tiešsaistē, ja jums nav kabeļa.

Pašreizējā situācijā tas būs drosmīgs cilvēks, kurš veiks likmes pret Federeru, panākot 8: 0 galvu pret galvu.

Oskars Otte nesen runāja ar tenisu MAGAZIN, kur apgalvoja, ka Rodžers Federers ir visu laiku lielākais spēlētājs.